Kategória: A psziché titkai

Vannak kényszeres cselekvéseid, kényszeres gondolataid? 3.

2011 januárjában kezdtem el a kényszerbeteg-terápiát. Azóta sok ismeretet szereztem e témakörben. Bölcsész vagyok, és hosszú évek munkanélkülisége után úgy érzem, végre egy nekem való feladat. 8 éve nincs munkahelyem, csak tengtem-lengtem otthon. Mindig írtuk az elemzéseket, dolgozatokat az egyetemen, és most mennyire hasznát veszem a tanulmányaimnak.

Itt van mindjárt a név. Egy betegség, és 4 féle neve van: kényszerbetegség, rögeszmés-kényszeres betegség, obszesszív-kompulzív zavar, rövidítve OCD.
Elolvastam a magyar piacon föllelhető könyveket. Az egyik a kék könyv, a sötétkék színű Kényszerbetegség. Ezt a könyvet dr. Németh Attila és köre, a Nyírő Gyula kórház csapata írta, most adták ki év elején. Ez az első igazán átfogó, és részletes szakkönyv nálunk e témában. A már említett Rögeszmés-kényszeres betegség, fordította dr. Antalfai Márta. Stanley Rachmann a szerzőpáros egyik tagja, Kanadában él, és az első viselkedésterapeuták egyike, akinek sokat köszönhetünk mi, OCD-sek. Loyolai Szent Ignác, Az önmagát gyógyító kényszerbeteg könyvéhez még nem jutottam hozzá, Németh Attila tollából.
Filmek is vannak, amik közül nem egyet úgy izgultam/nevettem végig, hogy nem is vettem észre, nekem is ez a bajom. Az Aviátor Howard Hughes életét dolgozza fel, legalábbis a fiatalkorát. Monk, a flúgos nyomozó, manapság a legismertebb kényszerbeteg. A Tök alsó 2.-ben a női főszereplő háromszor iszik facipőből sört, mielőtt randizni menne.
Én magam szerepeltem az MTV Prizma c. műsorának a kényszerbetegségről szóló részében, márciusban. Dr. Németh Attila és Csigó Kata, az OCD két tapasztalt gyógyítója, én és egy másik sorstárs beszéltünk a tapasztalatainkról.
Amit hiányolok az, hogy nincs a kényszerbetegek számára egy érdekvédelmi fórum. Januárban csináltattunk a férjemmel egy honlapot, mert úgy éreztem, nagy szükség van erre. Feltöltöttem a legfontosabb infókat, és mindennap benézek a fórumainkra.
További célom egy egyesület alapítása. Ezúton várom az ötleteiteket a névre és a logóra! A szaknévsorban egyelőre a jelenlegi orvosom és a közéleti szereplést vállaló OCD-szakértők neve árválkodik (3 név). Jó lenne ezt a listát kibővíteni, hogy bárki elérhesse az ország bármely pontjáról. Azt is feltüntettem, hogy kényszertől szenvedő gyerekeket a budapesti Vadaskert Klinikán fogadnak az egész országból.

Végül az állapotomat szeretném bemutatni a terápia elején, és most fél év múlva. Számokkal is ki tudom fejezni, remélem.
Kezdetben:
diszkomfort: 80,
kényszeres késztetés: 85,
ismétlések száma: 3-4,
időtartam: 20 perc,
gyakoriság: 10-20 (átlagértékek).
Jelenleg:
diszkomfort: 40,
kényszeres késztetés: 30,
ismétlések száma: 0,
időtartam: 1-5 perc,
gyakoriság: 7-8.
Ez egy 50%-os javulás, ami nekem javított az életminőségemen. Nem szabad rögtön a teljes gyógyulást várni, és mindig reális célt tűzz ki magad elé!
(A cikket beküldte: rizsa31)



Az elengedés és a változtatás művészete - Érzelmi szabadság
Nehéz időket élünk, a napok rohanással, idegeskedéssel telnek, nincs se időnk, se lehetőségünk arra, hogy kicsit megálljunk, esetleg elmenjünk valahová kikapcsolódni, feltöltődni. Sok a stressz, kevés a pénz, szeretethiányunk van, édességbe fojtjuk a bánatunkat,... »

Amit tilos a jósnak megjósolnia
Hogy mi is ez? Az élet hossza! Életünk hossza részben karmikus hozomány, de korántsem olyan erős mértékben, mint sokan gondolják... Hisz életed hosszát igen nagy részben Te magad befolyásolod! Életed milyenségével, ahogy éled az életet, ahogy ápolod fizikai és mentális éned! »




Minden jog fenntartva © 2024, www.testunklelkunk.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Kapcsolat: info (kukac) testunklelkunk.hu | WebMinute Kft.