Ádáz ellenségünk - a rák

Mit sem tudsz róla, miért került szervezetedbe, honnan jött, merre halad, s legtöbb esetben kegyetlenül elbánik velünk. Sokunkat megtámad, szeretteinket elviszi.... meddig??? Mikor lesz rá gyógymód?
Közismert, hogy naponta kb. 100 rákos sejt keletkezik mindannyiunkban, szerencsére azonban immunrendszerünk ezeket a hibás sejteket megtalálja és semlegesíti.


Ha azonban az immunrendszer valamilyen okból meggyengül, a rákos sejtek szaporodni kezdenek, és az immunrendszer nem képes felszámolni azt.

Az immunrendszer meggyengülésének számos oka lehet. Egyrészt a környezeti ártalmak (táplálkozás, rákkeltő anyagokkal való érintkezés, sugárhatások), másrészt stresszhatások gyengíthetik az immunvédekezést. A környezeti ártalmak, karcinogén anyagokkal való folyamatos kapcsolat (pl. dohányzás) azt eredményezi, hogy sokkal több hibás sejt keletkezik, mint amit a szervezet képes felszámolni. A stresszhatások pedig az immunrendszert gyengítik le, csökkentve az immunsejtek "ráksejt megsemmisítő" kapacitását.

Akinél mindkét tényező egyidejűleg áll fent, azok nyilvánvalóan többszörös kockázatnak vannak kitéve a rák szempontjából.

Ahogy a rák kialakulásában, úgy a rák gyógyításában is összefonódik a két tényező. Egy nagy vizsgálatban a rákból "csodás" (vagyis orvosilag nem megmagyarázható) úton gyógyult betegeket vizsgáltak, van-e bennük valami közös, ami megmagyarázza, miért éppen ők gyógyultak meg, míg másoknál nem voltak sikeresek a terápiák.

Kiderült, hogy a megannyi eljárás és emberi különbözőségen túl egy közös volt ezekben a gyógyult emberekben: mindannyian valami derűs optimizmussal voltak jellemezhetők, s erősen hittek a gyógyulásban. A hit azonban itt nem csodavárást jelent, hanem annak a hitét, hogy lehet és érdemes tenni a rák ellen.

A hit és elköteleződés hatására jó példa az a vizsgálat, amelyben a relaxáció immunfokozó hatását szerették volna vizsgálni, és ezért embereket két csoportba osztottak. Mindkét csoport vérmintáit elemezték immunológiai módszerekkel, és a relaxációra még csak várakozó csoportról kiderült, hogy immunparamétereik jobbak voltak a másik csoporténál.

Egyetlen magyarázat volt csak lehetséges: a relaxációval szembeni pozitív elvárások már eleve fokozták az immunválaszt.
(A cikket beküldte: srrse)



Sötét látóteres vizsgálat
A sötét látóteres ultramikroszkóppal végzett élő vércsepp analízis egy átfogó vérvizsgálat. Felvilágosítást ad a vér alakos elemeinek minőségéről és működőképességéről. Lehetővé teszi különböző betegségekre utaló zavarok és elváltozások megfigyelését az „élő... »

A lélek ősze
Sokan mondják, és még több helyen olvasom, hogy ősszel testünk és lelkünk kisebb-nagyobb mértékben követi az időjárás és a természet változását. Sokan érzik ilyenkor, hogy fáradékonyabbak lesznek. Ahogy egyre korábban sötétedik, úgy szerveztünk is hozzászokik a... »




Minden jog fenntartva © 2024, www.testunklelkunk.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Kapcsolat: info (kukac) testunklelkunk.hu | WebMinute Kft.